Niezapomniany prezent na Pierwszą Komunię

Przyjęcie sakramentu Pierwszej Komunii to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Otwiera ono nowe horyzonty przed młodym człowiekiem, a także uświadamia, jak ważna jest wiara w Boga. Z tej okazji wiele osób decyduje się podarować najmłodszym wyjątkowe upominki, które będą symbolizować postawienie kroku w stronę dojrzałości chrześcijańskiej oraz doskonalenia własnej świadomości. Aby zadbać o rozwój dziecka, a jednocześnie uszczęśliwić go zakupionym prezentem, warto zdecydować się na podarunek w postaci poczytnej książki. Tytuły, takie jak “Zaczarowany Zamek” oraz “Charlie i fabryka czekolady” to interesujące powieści dla dzieci przekazujące prawdy o najważniejszych wartościach w życiu. Dlaczego warto obdarzyć nimi najmłodszych? Czym przekonają do siebie czytelników? 

Ochronić najbliższych 

“Zaczarowany Zamek” to zachwycająca powieść autorstwa Sophie Anderson. Opowiada ona o losach małej Olii, mieszkającej wraz z rodziną w pięknym, a jednocześnie tajemniczym zamku o nazwie Mila. Jego wnętrza skrywają wiele sekretów, a zamknięte drzwi do pokoi intrygują i ciekawią bohaterkę książki. Pewnego dnia podczas silnej burzy dochodzi do trzęsień w posiadłości. Po niebezpiecznej wichurze Olia odkrywa wejście do magicznej krainy, pełnej czarów i wyjątkowych zaklęć. Szybko okazuje się, że temu niespotykanemu miejscu, a także rodzinie dziewczynki grozi poważne zagrożenie, a ona jest jedyną osobą, która może ocalić oba światy. Czy znajdzie w sobie magiczną moc nim będzie za późno? Czy pokona złe siły, które chcą zniszczyć jej nowych przyjaciół i najbliższych? “Zaczarowany Zamek” to książka, która pokazuje, jak ważna jest miłość i przyjaźń w obliczu wszelkich przeciwności losu. Dzięki niej dzieci będą mogły nauczyć się hojności i chęci do niesienia pomocy słabszym. Dynamiczna fabuła i fantastyczne przygody bohaterów z pewnością przekonają do siebie małych czytelników. 

Kierując się dobrem

“Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla to książka, o której słyszeli wszyscy dorośli. Jest to utwór, z którym również powinni zapoznać się najmłodsi odbiorcy. Pochodzący z biednej rodziny Charlie marzy o poznaniu Willy’ego Wonki, dyrektora pobliskiej fabryki czekolady. Jego marzenie spełnia się, gdy znajduje Złoty Los, który umożliwia wejście do wytwórni słodyczy i oprowadzenie po niej przez samego właściciela. Wraz z nim odwiedza ją także czwórka zwycięzców oraz ich opiekunów. Jednak nie wszystkie dzieci potrafią się zachować w baśniowej krainie czekolady. Czy ich występki nie zostaną dostrzeżone przez Wonkę? A może Willy da im niezapomnianą nauczkę? “Charlie i fabryka czekolady” to powieść, która opowiada o wartościach niszczących rodziców oraz ich podopiecznych. Jest to jednocześnie utwór pokazujący jakie postawy są właściwe i czym, warto kierować się podczas podejmowania decyzji w życiu. Stanowi on doskonały prezent na komunię, który zaciekawi i zainspiruje każde dziecko.