Nietypowa propozycja prezentu na komunię

Jak co roku w okresie wiosennym zaczyna się sezon komunijny. Zaproszeni goście mają ciężki orzech do zgryzienia, jeśli chcą zamiast sztampowej kartki z życzeniami podarować dziecku przystępującemu do Sakramentu Pierwszej Komunii coś bardziej wyjątkowego. Świetnym pomysłem jest zakup książki i wpisanie do niej dedykacji upamiętniającej ten szczególny dzień. Oczywiście publikacja może nawiązywać do samej Pierwszej Komunii – jak na przykład książka księdza Jana Twardowskiego pod tytułem “Pierwsza Komunia z białą kokardą”. 

Książka jako prezent na Komunię

Prezent na komunię np. książki nie musi być czymś, co szybko ulegnie zniszczeniu, czy też zwyczajnie się zgubi. Książka niewątpliwie pozostanie pamiątką na długie lata, a jeśli w środku będzie kryła spersonalizowaną dedykację, to z pewnością zapadnie obdarowanemu dziecku w pamięć jako coś wyjątkowego. “Pierwsza Komunia z białą kokardą” napisana przez księdza Jana Twardowskiego w twardej oprawie może pełnić rolę nie tylko pierwszokomunijnej pamiątki, ale również pomoże w wyjaśnieniu dziecku podstaw wiary. Należy pamiętać, iż tak mały człowiek może mieć jeszcze trudności ze zrozumieniem pojęć, które i dorosłym nierzadko sprawiają trudności. Kwestie związane z podstawami wiary oraz duchowości są często abstrakcyjne i wymagają czasu oraz gotowości, by w przystępny sposób o nich opowiedzieć zaspakajając ciekawość dziecka w tym zakresie.

“Pierwsza Komunia z białą kokardą” to prezent na Komunię, który niejako może pełnić funkcję drogowskazu ku pogłębianiu wiary dziecka, przy jednoczesnym zrozumieniu, dlaczego przyjęty właśnie sakrament ma aż tak duże znaczenie. Książka ta zawiera wiersze oraz opowiadania, które dotykają tematyki wewnętrznych rozterek niemalże każdego człowieka. Dzięki temu dziecku łatwiej będzie zrozumieć świat swoich uczuć, pojęcia dobra i zła, a także dostrzeże, iż są to dylematy powszechne u osób w każdym wieku. Ksiądz Jan Twardowski w prosty i przejrzysty sposób wyjaśnia kwestie, które pozornie mogą wydawać się wręcz niewytłumaczalne.